DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Giresun 29°C
Gök Gürültülü

Hakkımızda

Amaçlarımız :

  1.  İnsanların; milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı; bilgi ve beceri yönünden günümüz ve gelecek dönemin gereklerine göre donanımlı; hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını benimsemiş; çevreye duyarlı; bedenen ve ruhen sağlıklı ve zinde;  üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü, görgülü; sevgiye dayalı hizmet üreten; ülkesini, milletini ve tüm insanlığı seven; olayları gerçek boyutları ile kavrayıp olumlu yöne yönlendirebilecek analitik ve kritik düşünme yeteneğini edinmiş kişiler olarak yetişmesine katkıda bulunarak, böyle fertlerin oluşturduğu mutlu ve huzurlu bir toplum oluşmasını sağlamak. Güzel insan yetiştirmek. (Güzel insanı şu şekilde tarif eder.
  2. Güzel insan; hakkında bilgi sahibi olmadığı şeyi aktarmaz, hakkında bilgi sahibi olmadığı şeyin ardına düşmez, hakkında bilgi sahibi olmadığı şeyi istemez. Kendi doğrularını başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışmaz, en güzel şekilde öğüt verir. Doğruyu yapmak için destekçi beklemez. İyi ve güzel şeylerin yayılmasını arzu eder. İyiliği engellemez, önünü açar. Asla ümitsizliğe düşmez; metin ve sabırlıdır. Aşırı gitmez, taşkınlık yapmaz; aşırı sevinmez; aşırı üzülmez. Dünya nimetlerinden en güzel şekilde faydalanır. Bozgunculuk yapmaz. Kötü duygularını ıslah etmeye çalışır. Yaptığı hatalara pişman olur, hemen ardından bir iyilik yapar ve aynı hatayı ikinci defa yapmamaya gayret eder. Bozguncuları dost veya sırdaş edinmez; bozgunculara arka çıkmaz; boyun eğmez ve bozguncuların tuzaklarından ötürü tasalanmaz. Düzeni bozmaz, karışıklık çıkarmaz. Doğal dengeyi korur.)

Misyonumuz

Gençlerimizi izci and ve türesinin ışığı altında bedensel ve zihinsel olarak Milli Kültürel ve Ahlaki değerlerine saygılı, eğitimli, kültürlü, çevreye duyarlı, yeteneklerinin bilincinde, çağın gereklerine göre donanmış kritik analitik düşüncelerini birleştirerek çok yönlü gelişmiş özgüven sahibi yapıcı ve üretici gençler, sporcular yetiştirmek,

Vizyonumuz

Yetiştireceğimiz, toplumda örnek alınan sağduyulu gençlerimizle, yaşanabilir; barış, sevgi ve kardeşlikle dolu bir toplumun oluşmasını sağlayan dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmek.